Verzekerden willen duidelijkheid over gecontracteerde zorgaanbieders

Twee derde van de verzekerden vindt het (erg) belangrijk om te weten met welke ziekenhuizen en zorgaanbieders hun zorgverzekeraar een contract heeft, als ze een zorgverzekering kiezen. Ruim een kwart van de verzekerden heeft bij hun overweging om te wisselen gelet op de ziekenhuizen waarmee hun zorgverzekeraar een contract heeft. Dit blijkt uit onderzoek met het Nivel Consumentenpanel Gezondheidszorg.

Niet voor alle verzekerden is het voldoende duidelijk met welke zorgaanbieders hun zorgverzekeraar een contract heeft: ongeveer de helft gaf aan dat dit voor hen nog niet volledig of helemaal niet duidelijk is.

Zorgverzekeraars hebben als taak om voor hun verzekerden zorg in te kopen bij zorgaanbieders, waarbij zij moeten letten op een goede prijs-kwaliteit verhouding. Hierbij hoeven ze niet met alle zorgaanbieders een contract af te sluiten. Dit heet selectief contracteren. Als verzekerden naar zorgaanbieders gaan die geen contract hebben met hun zorgverzekeraar, kan het zijn dat de zorg die zij ontvangen niet volledig wordt vergoed. Het is voor verzekerden daarom belangrijk om goed op te letten met welke zorgaanbieders hun verzekeraar een contract heeft.

(Bron en meer informatie: Nivel)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *